MVR10D121K-S
- Mfr.Part #
- MVR10D121K-S
- Datasheet
MVR10D121K-S
- Description
- VARISTOR 120V 3500A DISC 10MM HI
- Stock
- 301
- Capacitance @ Frequency :
- 830 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 3.5 kA
- Energy :
- 21J
- Features :
- High Surge
- Maximum AC Volts :
- 75 V
- Maximum DC Volts :
- 100 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 10mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 132 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 108 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 120 V